El pilot sud-africà ha estat el més ràpid en la sessió classificatòria per emportar-se la pole. Bastianini i Bulega completen el podi.


La sessió classificatòria ha estat bastant fàcil per el líder del mundial ja que ningú li ha fet competència en tota la sessió i demà pot tenir una carrera bastant còmoda si Bastianini no li segueix el ritme.

Quan semblava que Bulega acariciava la pole un increïble Binder va imposar la seva llei per portar-se la pole, així que va haver de conformar-se amb la 3a posició ja que el seu compatriota Bastianini va finalitzar 2n a 150 mil·lèsimes del sud-africà. Kornfeil es va quedar a les portes del podi amb la 4a plaça.

Mentrestant Navarro, perseguidor de Binder en el mundial va finalitzar 5è quan va patir una caiguda en el tram final de la sessió, de manera que haurà de fer una bona carrera matí per collir bons punts en el mundial. El seu company d’equip Aaron Canet sortirà 6è. Oettl, Ono, Guevara i Di Giannantonio completen el top 10.

Resultats:

Pos. Num. Pilot País Equip Moto Km/h Temps Diferència1st/Prev.
1 41 Brad BINDER RSA Red Bull KTM Ajo KTM 206.3 1’42.398
2 33 Enea BASTIANINI ITA Gresini Racing Moto3 Honda 203.8 1’42.548 0.150 / 0.150
3 8 Nicolo BULEGA ITA SKY Racing Team VR46 KTM 206.0 1’42.631 0.233 / 0.083
4 84 Jakub KORNFEIL CZE Drive M7 SIC Racing Team Honda 205.0 1’42.659 0.261 / 0.028
5 9 Jorge NAVARRO SPA Estrella Galicia 0,0 Honda 201.9 1’42.710 0.312 / 0.051
6 44 Aron CANET SPA Estrella Galicia 0,0 Honda 203.7 1’42.842 0.444 / 0.132
7 65 Philipp OETTL GER Schedl GP Racing KTM 201.1 1’42.955 0.557 / 0.113
8 76 Hiroki ONO JPN Honda Team Asia Honda 204.8 1’42.962 0.564 / 0.007
9 58 Juanfran GUEVARA SPA RBA Racing Team KTM 205.4 1’42.985 0.587 / 0.023
10 4 Fabio DI GIANNANTONIO ITA Gresini Racing Moto3 Honda 205.3 1’43.033 0.635 / 0.048
11 19 Gabriel RODRIGO ARG RBA Racing Team KTM 204.0 1’43.080 0.682 / 0.047
12 88 Jorge MARTIN SPA Gaviota Mahindra ASPAR Mahindra 203.6 1’43.112 0.714 / 0.032
13 55 Andrea LOCATELLI ITA Leopard Racing KTM 205.9 1’43.120 0.722 / 0.008
14 23 Niccolò ANTONELLI ITA Ongetta-Rivacold Honda 204.8 1’43.133 0.735 / 0.013
15 95 Jules DANILO FRA Ongetta-Rivacold Honda 206.3 1’43.222 0.824 / 0.089
16 36 Joan MIR SPA Leopard Racing KTM 206.8 1’43.291 0.893 / 0.069
17 48 Lorenzo DALLA PORTA ITA SKY Racing Team VR46 KTM 206.1 1’43.345 0.947 / 0.054
18 11 Livio LOI BEL RW Racing GP BV Honda 207.2 1’43.348 0.950 / 0.003
19 20 Fabio QUARTARARO FRA Leopard Racing KTM 202.0 1’43.490 1.092 / 0.142
20 62 Stefano MANZI ITA Mahindra Racing Mahindra 200.4 1’43.684 1.286 / 0.194
21 64 Bo BENDSNEYDER NED Red Bull KTM Ajo KTM 203.1 1’43.761 1.363 / 0.077
22 16 Andrea MIGNO ITA SKY Racing Team VR46 KTM 203.9 1’43.768 1.370 / 0.007
23 6 Maria HERRERA SPA MH6 Team KTM 205.3 1’43.793 1.395 / 0.025
24 7 Adam NORRODIN MAL Drive M7 SIC Racing Team Honda 202.9 1’43.981 1.583 / 0.188
25 21 Francesco BAGNAIA ITA Gaviota Mahindra ASPAR Mahindra 201.5 1’43.991 1.593 / 0.010
26 12 Albert ARENAS SPA Peugeot MC Saxoprint Peugeot 202.8 1’44.020 1.622 / 0.029
27 89 Khairul Idham PAWI MAL Honda Team Asia Honda 205.1 1’44.205 1.807 / 0.185
28 42 Marcos RAMIREZ SPA Platinum Bay Real Estate Mahindra 204.8 1’44.211 1.813 / 0.006
29 17 John MCPHEE GBR Peugeot MC Saxoprint Peugeot 205.9 1’44.292 1.894 / 0.081
30 24 Tatsuki SUZUKI JPN CIP-Unicom Starker Mahindra 202.9 1’44.314 1.916 / 0.022
31 43 Stefano VALTULINI ITA 3570 Team Italia Mahindra 199.8 1’44.713 2.315 / 0.399
32 77 Lorenzo PETRARCA ITA 3570 Team Italia Mahindra 202.2 1’44.740 2.342 / 0.027
33 40 Darryn BINDER RSA Platinum Bay Real Estate Mahindra 203.8 1’44.901 2.503 / 0.161
34 3 Fabio SPIRANELLI ITA CIP-Unicom Starker Mahindra 201.4 1’45.687 3.289 / 0.786
35 71 Alex FABBRI RSM Minimoto Portomaggiore Mahindra 200.5 1’46.133 3.735 / 0.446

Leave a Reply