El pilot sud-africà ha aconseguit emportar-se la pole a Brno amb un temps de 2’07.785. El podi el completa Migno i Bastianini.


La sessió de classificació d’avui ha estat bastant tranquil·la durant gran part de la sessió. El pilot Jorge Martín es va mantenir durant gran part de la sessió en primera posició, mentre que els altres pilots intentaven superar el seu temps.

L’emoció va venir al falta de 10 minuts per al final quan Binder venia fent una volta de pole però era anul·lada per Direcció de Carrera per sobrepassar els límits de la pista. Tot seguit Bastianini aconseguia un temps que li col·locava líder de la sessió, però poc després Migno feia una volta per col·locar-se en primer lloc i deixava a Bastianini 2n.

Per finalitzar la sessió Binder aconseguia fer un gran temps per col·locar-se 1r, aquesta vegada el temps si li era vàlid de manera que deixava a Migno 2n i Bastianini 3r.

Resultats:

Pos. Num. Pilot País Equip Moto Km/h Temps Diferència 1st/Prev.
1 41 Brad BINDER RSA Red Bull KTM Ajo KTM 224.6 2’07.785
2 16 Andrea MIGNO ITA SKY Racing Team VR46 KTM 224.2 2’07.943 0.158 / 0.158
3 33 Enea BASTIANINI ITA Gresini Racing Moto3 Honda 221.2 2’08.042 0.257 / 0.099
4 88 Jorge MARTIN SPA Pull & Bear ASPAR Mahindra Team Mahindra 220.4 2’08.138 0.353 / 0.096
5 4 Fabio DI GIANNANTONIO ITA Gresini Racing Moto3 Honda 221.6 2’08.257 0.472 / 0.119
6 8 Nicolo BULEGA ITA SKY Racing Team VR46 KTM 225.1 2’08.333 0.548 / 0.076
7 23 Niccolò ANTONELLI ITA Ongetta-Rivacold Honda 223.7 2’08.337 0.552 / 0.004
8 65 Philipp OETTL GER Schedl GP Racing KTM 216.3 2’08.452 0.667 / 0.115
9 44 Aron CANET SPA Estrella Galicia 0,0 Honda 217.2 2’08.495 0.710 / 0.043
10 84 Jakub KORNFEIL CZE Drive M7 SIC Racing Team Honda 221.2 2’08.496 0.711 / 0.001
11 17 John MCPHEE GBR Peugeot MC Saxoprint Peugeot 220.2 2’08.559 0.774 / 0.063
12 9 Jorge NAVARRO SPA Estrella Galicia 0,0 Honda 223.1 2’08.581 0.796 / 0.022
13 98 Karel HANIKA CZE Freundenberg Racing Team KTM 223.0 2’08.602 0.817 / 0.021
14 36 Joan MIR SPA Leopard Racing KTM 224.9 2’08.613 0.828 / 0.011
15 58 Juanfran GUEVARA SPA RBA Racing Team KTM 224.2 2’08.764 0.979 / 0.151
16 20 Fabio QUARTARARO FRA Leopard Racing KTM 219.9 2’08.789 1.004 / 0.025
17 21 Francesco BAGNAIA ITA Pull & Bear ASPAR Mahindra Team Mahindra 222.0 2’08.808 1.023 / 0.019
18 76 Hiroki ONO JPN Honda Team Asia Honda 221.4 2’08.936 1.151 / 0.128
19 55 Andrea LOCATELLI ITA Leopard Racing KTM 223.5 2’08.995 1.210 / 0.059
20 11 Livio LOI BEL RW Racing GP BV Honda 221.9 2’09.012 1.227 / 0.017
21 7 Adam NORRODIN MAL Drive M7 SIC Racing Team Honda 219.4 2’09.064 1.279 / 0.052
22 19 Gabriel RODRIGO ARG RBA Racing Team KTM 222.6 2’09.121 1.336 / 0.057
23 40 Darryn BINDER RSA Platinum Bay Real Estate Mahindra 219.6 2’09.131 1.346 / 0.010
24 95 Jules DANILO FRA Ongetta-Rivacold Honda 223.0 2’09.250 1.465 / 0.119
25 64 Bo BENDSNEYDER NED Red Bull KTM Ajo KTM 218.5 2’09.258 1.473 / 0.008
26 24 Tatsuki SUZUKI JPN CIP-Unicom Starker Mahindra 219.4 2’09.287 1.502 / 0.029
27 12 Albert ARENAS SPA Peugeot MC Saxoprint Peugeot 212.5 2’09.551 1.766 / 0.264
28 6 Maria HERRERA SPA MH6 Team KTM 222.2 2’09.651 1.866 / 0.100
29 89 Khairul Idham PAWI MAL Honda Team Asia Honda 220.9 2’09.739 1.954 / 0.088
30 42 Marcos RAMIREZ SPA Platinum Bay Real Estate Mahindra 218.5 2’09.941 2.156 / 0.202
31 43 Stefano VALTULINI ITA 3570 Team Italia Mahindra 214.7 2’10.604 2.819 / 0.663
32 77 Lorenzo PETRARCA ITA 3570 Team Italia Mahindra 216.0 2’11.190 3.405 / 0.586
33 3 Fabio SPIRANELLI ITA CIP-Unicom Starker Mahindra 218.4 2’11.333 3.548 / 0.143

Leave a Reply