Felix Rosenqvist ha confirmat les expectatives que el marquen com a preferit per guanyar el Gran Premi de Macau, aconseguint el millor temps en la primera sessió d’entrenaments lliures.

El pilot de Theodore Racing ha estat bona part de la sessió en la part superior de la taula de tempsabans de marcar la millor volta de la primera sessió.

El suec s’havia traslladat al capdavant de la taula de temps en la penúltima volta, abans de superar-se a sí mateix amb un 2m13.099s en la seva última volta quan va creuar la bandera a quadres.

Callum Ilott va acabar la sessió en segona posició, 0.412 segons més lent que Rosenqvist després d’establir la seva millor volta en els minuts finals com tothom va començar a marcar voltes ràpides.

El campió de la F3 japonesa Kenta Yamashita va ser el tercer més ràpid, després d’haver estat el que marcava el ritme en els inicis de la sessió.

L’ex guanyador del Gran Premi de Macau, Daniel Juncadella va fer el quart millor temps, per davant de Lando Norris.

La primera sessió d’entrenaments va haver de ser ampliada en cinc minuts després d’un retràs causat per Ferdinand Habsburg que va xocar contra les tanques de protecció.

L’únic altre notable incident va ser causat per Tadasuke Makino, que va intentar realitzar el revolt Lisboa massa depressa, xocant contra les proteccions.

Resultats:

  1. Felix Rosenqvist – SJM Theodore Racing by Prema
  2. Callum Ilott – Van Amersfoort Racing
  3. Kenta Yamashita – Threebond with T-Sport
  4. Daniel Juncadella – Hitech GP
  5. Lando Norris – Carlin
  6. Jake Hughes – Carlin
  7. Antonio Felix da Costa – Carlin
  8. Alexander Sims – Double R Racing
  9. David Beckmann – Kfzteile24 Mücke Motorsport
  10. George Russell – Hitech GP
  11. Daniel Ticktum – Double R Racing
  12. Arjun Maini – Motopark
  13. Anthoine Hubert – Van Amersfoort Racing
  14. Sergio Sette Camara – Carlin
  15. Sam MacLeod – Fortec Motorsport
  16. Joel Eriksson – Motopark
  17. Nick Cassidy – SJM Theodore Racing by Prema
  18. Maximilian Günther – SJM Theodore Racing by Prema
  19. Jann Mardenborough – B-Max Racing Team
  20. Guanyu Zhou – Motopark
  21. Pedro Piquet – Van Amersfoort Racing
  22. Nikita Mazepin – Hitech GP
  23. Wing Chung Chang – Threebond with T-Sport
  24. Sho Tsuboi – Team Tom’s
  25. Keyvan Andreas Soori – Kfzteile24 Mücke Motorsport
  26. Hong Li Ye – B-Max Racing Team
  27. Tadasuke Makino – Toda Racing
  28. Daiki Sasaki – B-Max Racing Team
  29. Ferdinand Habsburg – Fortec Motorsports

Leave a Reply