Raffaele Marciello ha estat el més ràpid en el primer dia d’entrenaments de post-temporada de la GP2 Series al Yas Marina, Abu Dhabi, amb un temps de 1:49.937, acabant per davant de Matsushita i Rowland.

El primer dia d’entrenaments de la temporada 2017 s’han fet amb les novetats ja confirmades a l’equip campió, l’equip Prema, que competirà amb Antonio Fuoco i Charles Leclerc, ambdós joves pilots de Ferrari, a més de Sergio Sette Camara, ja confirmat a MP Motorsport.

En la sessió matinal, Nobuharu Matsushita (ART Grand Prix) marcava el millor temps seguit de Raffaele Marciello (Trident) i Artem Markelov (Russian Time).

Per la tarda, Raffaele Marciello superava el temps marcat per Matsushita –qui seria desqualificat de la sessió de la tarda juntament amb Sette Camara per no complir el pes mínim dels seus cotxes. Seguien al italià els Dams de Oliver Rowland i Nicholas Latifi.

Resultats pel matí:

Driver

Team

Laptime

Laps

1.

Nobuharu Matsushita

ART Grand Prix

1:49.483

23

2.

Raffaele Marciello

Trident

1:49.767

7

3.

Artem Markelov

RUSSIAN TIME

1:49.892

19

4.

Jordan King

RUSSIAN TIME

1:50.272

18

5.

Johnny Cecotto

Rapax

1:50.411

12

6.

Oliver Rowland

DAMS

1:50.550

11

7.

Luca Ghiotto

Rapax

1:50.593

16

8.

Sean Gelael

Arden International

1:50.594

14

9.

Nicholas Latifi

DAMS

1:50.635

9

10.

Gustav Malja

Racing Engineering

1:50.763

18

11.

Louis Delétraz

Racing Engineering

1:50.922

21

12.

Antonio Fuoco

PREMA Racing

1:50.940

31

13.

Alex Palou

Pertamina Campos Racing

1:50.942

20

14.

Charles Leclerc

PREMA Racing

1:50.958

30

15.

Antonio Giovinazzi

Arden International

1:51.033

18

16.

Egor Orudzhev

Pertamina Campos Racing

1:51.050

25

17.

Philo Paz Armand

Trident

1:51.269

23

18.

Alexander Albon

ART Grand Prix

1:51.277

27

19.

Sergio Sette Camara

MP Motorsport

1:51.509

23

20.

Mahaveer Raghunathan

Carlin

1:54.075

26

21.

Felix Serralles

Carlin

1:54.249

8

22.

Salvatore De Plano

MP Motorsport

1:58.844

23


Resultats per la tarda:

Driver

Team

Laptime

Laps

1.

Raffaele Marciello

Trident

1:48.937

23

2.

Oliver Rowland

DAMS

1:49.182

20

3.

Nicholas Latifi

DAMS

1:49.247

26

4.

Johnny Cecotto

Rapax

1:49.247

13

5.

Charles Leclerc

PREMA Racing

1:49.265

30

6.

Jordan King

RUSSIAN TIME

1:49.348

19

7.

Artem Markelov

RUSSIAN TIME

1:49.426

24

8.

Luca Ghiotto

Rapax

1:49.467

20

9.

Sean Gelael

Arden International

1:49.709

28

10.

Antonio Giovinazzi

Arden International

1:49.813

27

11.

Louis Delétraz

Racing Engineering

1:49.854

28

12.

Alex Palou

Pertamina Campos Racing

1:49.870

33

13.

Alexander Albon

ART Grand Prix

1:49.945

31

14.

Gustav Malja

Racing Engineering

1:49.947

23

15.

Antonio Fuoco

PREMA Racing

1:50.046

27

16.

Philo Paz Armand

Trident

1:50.187

31

17.

Egor Orudzhev

Pertamina Campos Racing

1:50.582

30

18.

Felix Serralles

Carlin

1:51.656

26

19.

Mahaveer Raghunathan

Carlin

1:52.425

23

20.

Salvatore Deplano

MP Motorsport

1:55.584

22

Leave a Reply