El pilot jove d’Honda, Nirei Fukuzumi ha estat el més ràpid tant en la sessió matinal com en la de la tarda de la GP3 Series en el primer dia de test de post-temporada de la categoria al Yas Marina Circuit, Abu Dhabi.

Com cada any després de la conclusió de la temporada, el primer test de GP3 per preparar la temporada 2017 es celebra en el mateix circuit d’Abu Dhabi per reduir costos.

En una jornada de test dominada per els ART Grand Prix, Nirei Fukuzumi –qui probablement seguirà a l’equip francès per tal de lluitar pel campionat del 2017, ha marcat el millor temps tant en la jornada matinal com en la de la tarda, completant un total de 59 voltes, la qual la més ràpida ha estat la del 1:55.479.

El japonès que demà no participarà en el test, l’ha seguit Jack Aitken –també amb ART. El campió del Eurocup Formula Renault 2.0 el 2015, aconseguia ser el segon més ràpid en ambdues sessions amb un total de 56 voltes. El britànic demà seguirà participant amb l’equip francès on probablement hi competeixi l’any vinent.

En tercera posició final del dia, ha estat per George Russell – també amb un ART Grand Prix, en el seu debut oficial a la categoria, essent doncs el millor “rookie” d’avui, ja que ell demà tampoc entrenarà, el seu lloc l’ocuparà Arjun Maini qui amb un Trident ha fet el tercer millor temps aquest matí.

Resultats pel matí:

  Driver Team Laptime Laps
1. Nirei Fukuzumi ART Grand Prix 1:55.853 24
2. Jack Aitken ART Grand Prix 1:56.408 23
3. Arjun Maini Trident 1:56.460 22
4. George Russell ART Grand Prix 1:56.522 24
5. Giuliano Alesi Trident 1:56.550 21
6. Niko Kari Arden International 1:56.588 33
7. Santino Ferrucci DAMS 1:56.726 15
8. Steijn Schothorst DAMS 1:56.793 22
9. Alessio Lorandi Jenzer Motorsport 1:56.841 21
10. Ryan Tveter Trident 1:57.048 24
11. Matheus Leist Arden International 1:57.279 27
12. Raoul Hyman DAMS 1:57.281 28
13. Pedro Cardoso Trident 1:57.392 24
14. Bruno Baptista Jenzer Motorsport 1:57.550 26
15. Leonardo Pulcini Campos Racing 1:57.610 26
16. Max Defourny ART Grand Prix 1:57.629 23
17. Dorian Boccolacci Arden International 1:57.749 28
18. Patricio O’Ward Koiranen GP 1:58.063 14
19. Marcos Siebert Jenzer Motorsport 1:58.473 29
20. Julian Falchero Campos Racing 1:58.481 25
21. Robert Shwartzman Koiranen GP 1:59.283 22
22. Tarun Reddy Koiranen GP 1:59.520 15
23. Petru Florescu Campos Racing 2:01.085 27
 

 

Resultats per la tarda:      
1. Nirei Fukuzumi ART Grand Prix 1:55.479 35
2. Jack Aitken ART Grand Prix 1:55.712 33
3. George Russell ART Grand Prix 1:55.732 33
4. Arjun Maini Trident 1:56.062 25
5. Santino Ferrucci DAMS 1:56.108 21
6. Alessio Lorandi Jenzer Motorsport 1:56.123 25
7. Raoul Hyman DAMS 1:56.253 26
8. Giuliano Alesi Trident 1:56.491 19
9. Steijn Schothorst DAMS 1:56.558 27
10. Ryan Tveter Trident 1:56.582 26
11. Leonardo Pulcini Campos Racing 1:56.659 19
12. Dorian Boccolacci Arden International 1:56.756 26
13. Patricio O’Ward Koiranen GP 1:56.757 22
14. Matheus Leist Arden International 1:56.839 25
15. Max Defourny ART Grand Prix 1:56.892 33
16. Bruno Baptista Jenzer Motorsport 1:57.016 23
17. Pedro Cardoso Trident 1:57.112 29
18. Marcos Siebert Jenzer Motorsport 1:57.164 27
19. Robert Schwartzman Koiranen GP 1:57.346 22
20. Julian Falchero Campos Racing 1:57.355 22
21. Tarun Reddy Koiranen GP 1:57.766 28
22. Petru Florescu Campos Racing 1:59.387 30
23. Niko Kari Koiranen GP 2:00.824 19

Leave a Reply