SPA-FRANCORCHAMPS | Max Defourny (R-ace GP) ha liderat en el dia d’avui les taules de temps dels entrenaments lliures per davant del seu màxim rival al títol Lando Norris (Josef Kaufmann Racing). La primera sessió ha estat en mullat i la segona en sec en un circuit on la meteorologia és imprevisible.


El sol s’ha llevat tard a la zona on es troba el circuit de Spa-Francorchamps. Els pilots de la Formula Renault 2.0 NEC han tingut una primera sessió d’entrenaments lliures passada per aigua mentre que la segona ha estat amb la pista assecant-se i el sol començant a treure el cap.

De moment ha estat Max Defourny qui ha passat la mà per la cara a Lando Norris, i si bé sota la pluja la diferència era mínima, el belga ha estat líder a la segona sessió per més de tres dècimes.

Pel que sembla, llurs equips estan centrant-se en la configuració de sec, la més probable per les curses. Demà a primera hora tindrà lloc la sessió classificatòria.

 

Resultats de la primera sessió:

Pos. Driver   Team Time Gap
1 Max Defourny BEL R-ace GP 2:36,838
2 Lando Norris (R) GBR Josef Kaufmann Racing 2:36,847 + 0,009
3 Nikita Troitskiy (R) RUS Fortec Motorsports 2:37,212 + 0,374
4 Hugo de Sadeleer SUI Tech 1 Racing 2:37,775 + 0,937
5 Ferdinand Habsburg AUT Fortec Motorsports 2:37,790 + 0,952
6 Alex Gill GBR Mark Burdett Motorsport 2:38,105 + 1,267
7 James Allen AUS JD Motorsport 2:38,175 + 1,337
8 Will Palmer GBR R-ace GP 2:38,330 + 1,492
9 Jehan Daruvala IND Josef Kaufmann Racing 2:38,354 + 1,516
10 Sacha Fenestraz (R) FRA Tech 1 Racing 2:38,397 + 1,559
11 Dorian Boccolacci FRA Tech 1 Racing 2:38,536 + 1,698
12 Robert Shwartzman (R) RUS Josef Kaufmann Racing 2:38,587 + 1,749
13 Vasily Romanov RUS Fortec Motorsports 2:38,595 + 1,757
14 Gabriel Aubry FRA Tech 1 Racing 2:38,702 + 1,864
15 Henrique Chaves POR AVF by Adrián Vallés 2:39,407 + 2,569
16 Bruno Baptista BRA Fortec Motorsports 2:39,440 + 2,602
17 Alexej Korneev (R) RUS JD Motorsport 2:39,553 + 2,715
18 Antoni Ptak POL Cram Motorsports 2:39,877 + 3,039
19 Julien Falchero FRA R-ace GP 2:39,972 + 3,134
20 Bartłomiej Mirecki POL BM Racing Team 2:40,216 + 3,378
21 Nerses Isaakyan (R) RUS AVF by Adrián Vallés 2:41,510 + 4,672
22 Laurents Hörr GER Dutt Motorsport 2:41,777 + 4,939
23 Finlay Hutchinson (R) SCO Mark Burdett Motorsport 2:41,817 + 4,979
24 Thomas Neubauer (R) FRA Formula Motorsport 2:42,194 + 5,356
25 Ghislain Cordeel (R) BEL JD Motorsport 2:42,473 + 5,635
26 Nicolas Melin FRA Formula Motorsport 2:43,201 + 6,363
27 Julia Pankiewicz (R) POL AVF by Adrián Vallés 2:43,553 + 6,715
28 Kasper Larsen DEN KEO Racing 2:43,945 + 7,107
29 Philippe Haezebrouck FRA Formula Motorsport 2:44,004 + 7,166
30 Pietro Peccenini ITA TS Corse 2:44,720 + 7,882

Resultats de la segona sessió:

Pos. Driver   Team Time Gap
1 Max Defourny BEL R-ace GP 2:19,380
2 Lando Norris (R) GBR Josef Kaufmann Racing 2:19,721 + 0,341
3 Bruno Baptista BRA Fortec Motorsports 2:19,879 + 0,499
4 Alex Gill GBR Mark Burdett Motorsport 2:19,799 + 0,419
5 Will Palmer GBR R-ace GP 2:20,193 + 0,813
6 James Allen AUS JD Motorsport 2:20,338 + 0,958
7 Jehan Daruvala IND Josef Kaufmann Racing 2:20,503 + 1,123
8 Robert Shwartzman (R) RUS Josef Kaufmann Racing 2:20,596 + 1,216
9 Julien Falchero FRA R-ace GP 2:20,618 + 1,238
10 Henrique Chaves POR AVF by Adrián Vallés 2:20,701 + 1,321
11 Dorian Boccolacci FRA Tech 1 Racing 2:20,712 + 1,332
12 Sacha Fenestraz (R) FRA Tech 1 Racing 2:20,812 + 1,432
13 Alexej Korneev (R) RUS JD Motorsport 2:20,844 + 1,464
14 Ferdinand Habsburg AUT Fortec Motorsports 2:20,859 + 1,479
15 Nikita Troitskiy (R) RUS Fortec Motorsports 2:20,864 + 1,484
16 Hugo de Sadeleer SUI Tech 1 Racing 2:21,092 + 1,712
17 Vasily Romanov RUS Fortec Motorsports 2:21,552 + 2,172
18 Finlay Hutchinson (R) SCO Mark Burdett Motorsport 2:21,956 + 2,576
19 Ghislain Cordeel (R) BEL JD Motorsport 2:21,965 + 2,585
20 Nerses Isaakyan (R) RUS AVF by Adrián Vallés 2:22,374 + 2,994
21 Bartłomiej Mirecki POL BM Racing Team 2:22,507 + 3,127
22 Antoni Ptak POL Cram Motorsports 2:22,799 + 3,419
23 Laurents Hörr GER Dutt Motorsport 2:23,197 + 3,817
24 Julia Pankiewicz (R) POL AVF by Adrián Vallés 2:23,349 + 3,969
25 Kasper Larsen DEN KEO Racing 2:23,634 + 4,254
26 Pietro Peccenini ITA TS Corse 2:24,105 + 4,725
27 Thomas Neubauer (R) FRA Formula Motorsport 2:25,245 + 5,865
28 Nicolas Melin FRA Formula Motorsport 2:25,733 + 6,353
29 Philippe Haezebrouck FRA Formula Motorsport 2:28,789 + 9,409
DNS Gabriel Aubry FRA Tech 1 Racing

Leave a Reply